همایشی به رنگ همه لهجه ها همایشی به رنگ همه لهجه ها همایشی به رنگ همه لهجه ها همایشی به رنگ همه لهجه ها همایشی به رنگ همه لهجه ها همایشی به رنگ همه لهجه ها همایشی به رنگ همه لهجه ها همایشی به رنگ همه لهجه ها همایشی به رنگ همه لهجه ها همایشی به رنگ همه لهجه ها

همایشی به رنگ همه لهجه ها

هم آوایی شعر و گویش های محلی خراسان بزرگ به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر طرقبه با استقبال بی نظیر شعرای محلی سرای استان مواجه شد .

حضور دور از انتظار اساتید دانشگاه از شهرهای بزرگ ایران زمین و سرزمین پارسی زبانان . بزرگانی که حضورشان به تنهایی می تواند محور یک رویداد بزرگ باشد به طور هماهنگ در یک اتفاق می تواند آن رویداد را به یک شاخصه قابل اعتماد بدل کند .

حضور استاد ساعد باقری ( سراینده سرود جمهوری اسلامی  و مدیر عامل خانه شاعران ایران ) استاد مصطفی محدثی خراسانی ( دبیر جشنواره دفاع مقدس و سر دبیر مجله شعر ) پروفسور یاحقی عضو شاخص فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی. دکتر قطب الدین صادقی ( کارگردان ، بازیگر و استاد دانشگاه تهران ) دکتر اشرف زاده( عطار شناس و استاد بزرگ ادبیات و دانشگاه) .دکتر آرین مهر استاد دانشگاه از کشور افغانستان و مقیم آمریکا، استاد محمد کاظم کاظمی شاعر و اندیشمند افغانستان و عضو فرهنگستان ، دکتر حسن دلبری شاعر و پژوهشگر ، دکتر مهری شاعر و پژوهشگر و ده ها چهره شناخته شده شعر محلی استان خراسان از جنوبی ترین شهرهای خراسان جنوبی تا شهرهای شاخص خراسان رضوی و خراسان شمالی . رویدادی با بزرگداشت شاعر زلال طرقبه یوسف ازغدی و رونمایی از کتاب این شاعر اهل دل و رونمایی از کتاب مشهدیات جواد کلیدری که یک مجموعه نفیس از شعر مشهد است .

سخنرانی های ادیبانه و پژوهش های ارزشمند در حوزه شعر گویشی و اتفاقات قابل توجه دیگر خلاصه ای از کنگره اول شعر گویشی بود . حضور دکتر امامی نماینده شهرستان و حجه السلام ایزدی در افتتاحیه این کنگره اتفاق مبارکی بود که نشانه همت گروهی مدیران برای حمایت از این اتفاق بزرگ ادبی بود .

 

منتظر دریافت نظرات شما هستیم

آرشیو تاریخی

اندازه فونت و ظاهر متن باش
S M T W Th F S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

دسته بندی مطالب