Strict Standards: Only variables should be passed by reference in /home2/torghabe/public_html/single_article.php on line 22
شهرداری طرقبه : تهاتر

تهاتر


داراييها و بدهيها نبايد با يکديگر تهاتر شود مگر اينكه‌ تهاتر آنها طبق‌ استاندارد حسابداري‌ ديگري‌ الزامي‌ يا مجاز باشد.

اقلام‌ درآمد و هزينه‌ بايد تنها زماني‌ تهاتر شود كه‌ :

الف .يك‌ استاندارد حسابداري‌ تهاتر مزبور را الزامي‌ يا مجاز كرده‌ باشد، يا

ب‌ .درآمدها و هزينه‌هاي‌ غيرعملياتي‌ كه‌ از معاملات‌ و رويدادهاي‌ واحد يا مشابه‌ حاصل‌ مي‌شود، با اهميت‌ نباشد. چنين‌ مبالغي‌ بايد طبق‌ مفاد بند 27 اين‌ استاندارد با يکديگر جمع‌ شود.
______________________________

تهاتر درفعالیت های #شهرداری عموما بهنگام تملک اراضی و زمین های واقع شده در طرح های عمرانی بالاخص در توسعه معابر و احداث خیابان ها مصداق پیدا می 58 اشعار میدارد دستگاه های اجرایی و /11/ نماید..در این خصوص قانون نحوه خرید و تملک اراضی و املاک واقع برای برنامه های عمومی و عمرانی مصوب 27 شهرداری ها هرگاه به اراضی، ابنیه، مستحدثات تاسیسات و سایر حقوق مربوط به اراضی متعلق به اشخاص حقیقی یا حقوقی نیاز داشته باشند می توانند نسبت به خریداری و تملک آن اقدام نمایند.
ماده 3 و تبصره 1 آن تصریح می دارد بهای عادلانه اراضی و ابنیه و... و خسارات وارده از طریق توافق بین دستگاه های اجرایی یا شهرداری و مالک یا صاحبان حقوق تعیین گردیده و بهای مذکور می بایست به تصویب انجمن شهر برسد.لذا شهرداری ها به موجب این قانون همچنین به استناد ماده 1 قانون زمین شهری اراضی و املاک مورد نیاز خود را از طریق توافق و غالبأ با اعطاء مجوز در باقیمانده املاک و یا زمین معوض تملک شهرداری که معاملات مذکور می بایست مورد ثبت قرار گیرد.

نویسنده : سماکار ( مدیریت مالی شهرداری طرقبه)ثبت دیدگاه

نام کامل:

ایمیل:

موبایل :

نظر شما:

نظر ارسالی شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.